« PRAGUE HOTELS

Výše jsme zmínili jaké zajímavé památky, můžete najít v hlavním městě Praze. My jsme se rozhodli, že jednotlivé památky rozebereme a popíšeme. Přeci jenom pokud jste v praze nebyli, budou se všechny důležité informace hodit. Čtěte více níže:

Pražský Hrad číslo 1

Kdo by neznal Pražský Hrad, který byl postaven v 9. Století a sloužil jako historické sídlo pro české knížata a krále. V dnešní době, na pražském hradě sídlí prezident České republiky (Miloš Zeman). Kdo tedy tak nádhernou stavbu postavil? Prvně to bylo České knížectví, později a nakonec Československý stát. Knížata se na hradě vystřídala jako například Přemyslovci, Lucemburkové, Jagollonci, Habsburkové a další. Pokud jste v Praze, musíte rozhodně navštívit!

Druhá největší památka Katedrál svatého Víta

Druhou nejzajímavější památkou, kterou můžete najít v hlavním městě, je Katedrála svatého Víta. Stavba začala roku 930 a byla dokončena v roce 1344. Tato katedrála měří 124 metrů a na šířku, je 60 m. Patří do Gotického a Novogotického stylu. Tato katedrála patří především církvi římskokatolické. Pokud míříte do Prahy, neměli byste prošvihnout návštěvu tak krásné stavby jako, je Katedrála svatého Víta. Najdete ji na staroměstském náměstí, naproti Pražské Orloji.

Staroměstské náměstí a Orloj rovná se krása Prahy

Oficiálně můžete najít na Praze 1, Staroměstské náměstí, které se odvozuje od slangového slova Staromák nebo Ve(l)iké náměstí, Staré tržiště a nebo dokonce Staroměstský rynk. Bylo zde mnoho názvu a není se čemu divit, jedná se o tak nádherné náměstí, že jej nemůžete v Praze přehlédnout. Rozkládá se na ploše o více než 9000 m² a najdete zde, plno stánků, pokud jsou zrovna vánoční hody, tak i vánoční stromeček a Pražský Orloj spolu s Katedrálou svatého Víta.

Václavské náměstí a socha sv. Václava stojí za zmínku

Pokud se v Praze zeptáte kohokoliv na Václavské náměstí, bude vědět! Jedná se o chloubu Prahy 1. Je to dlouhé náměstí, které jde z kopce dolu a je průchozí až na Staroměstské náměstí. Na Václavském náměstí, před národním muzeem, najdete sochu Svatého Václava na bílém koni. Můžete říci, že se jedná spíše o zeleného koně, ale pověst hovoří jinak, bílý Václav, přináší bílé Vánoce. Rozhodně doporučuji navštívit!

Národní muzeum musíte také vidět!

Chlouba českého národa, je tu! Jedná se o Národní muzeum, které je na Václavském náměstí. Divadlo bylo založeno v roce 1818 a stojí tam až do dnes! Jeho funkcí je sbírat a uchovávat, věci přírodovědné, historické a uměleckého. Věci nejsou uchované nejen v Národním muzeum, ale i v Praze a po celé České republice. Pokud zavítáte do hlavního města, měli byste navštívit tuto památku!

Výše jsme uvedli nějaké památky, které byste neměli prošvihnout. Jedná se o klenoty hlavního města Prahy! A když už tedy budete v Praze, měli byste si zarezervovat ten nejlepší hotel, který můžete vyhledat. V Praze je mnoho Airbnb hotelů, kde se budete cítit jako v peřince.

Vychutnejte si i nějakou tu zábavu v Praze

Když jedete na výlet do Prahy, možná byste se měli zastavit v casinu. Praha je známá tím, že ve městě, je řadu podniků, kde si můžete zahrát automaty.Trochu zábavy ve víru divoké zábavy v Praze, rozhodně neuškodí. Navíc se může stát, že vyhraje te nějakou pěknou sumu, se kterou si užijete Prahu, o to víc!

28 Mar 2021